Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Turistický pochod Fornoseg - Frašták, 14. ročník

Zámer obce Tepličky predať pozemok z dôvodu hodného osobitného zreteľa


 

Harmonogram vývozu komunálneho odpadu a triedeného zberu vriec


 

 

OZNAMY

Pozvánka na Obecné zastupiteľstvo

                               P O Z V Á N K A
 
                            Vážená pani poslankyňa, vážený pán poslanec, vážení občania
                   podľa § 12 zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších         zmien a doplnkov zvolávam riadne zasadnutie ...viac...

Zverejnené 1.4.2019 -mj-


 

Pozvánka na Obecné zastupiteľstvo

            P O Z V Á N K A
 
                       Vážená pani poslankyňa, vážený pán poslanec, vážení občania
podľa § 12 zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších zmien a doplnkov zvolávam riadne zasadnutie Obecného zastupiteľstva obce Tepličky, ktoré sa us ...viac...

Zverejnené 8.1.2019 -mj-


 

Zmena zvozov počas sviatkov

Obec Tepličky, oznamuje občanom, že počas sviatkov bude v obci pozmenený termín zvozu komunálneho odpadu nasledovne: z 28.12.2018 presunutý na  29.12.2018 ráno!!!
viac...

Zverejnené 19.12.2018 -mj-


 

Pozvánka na Obecné zastupiteľstvo

                            P O Z V Á N K A
 
Vážená pani poslankyňa, vážený pán poslanec, vážení občania
podľa § 12 zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení  neskorších zmien a doplnkov zvolávam riadne zasadnutie Obecného zastupiteľstva obce Tepličky, ktoré sa uskutočn ...viac...

Zverejnené 3.12.2018 -mj-


 
Položky 1-4 z 24

Turistický pochod Fornoseg - Frašták, 14. ročníkVytlačiť
 

Turistický pochod FOFR – 2017

V kalendári sme zaznamenali mesiac apríl a mnoho turistov z Hlohovca a okolia už pozná, že práve v tomto období sa pravidelne koná turistický pochod Tepličky – Hlohovec, ináč známy aj pod označením FOFR. Organizátormi tohto obľúbeného podujatia sú obec Tepličky a Hlohovecký cech vinárov, ktorí aj tento rok zorganizovali v poradí už 14.ročník tohto pochodu v rámci zahájenia jarnej turistickej sezóny.
Ráno 8.apríla 2017 sa začali pred budovou obecného úradu v Tepličkách schádzať turisti všetkých vekových kategórií. Počasie sa po niekoľkých chladných dňoch umúdrilo a tak to bolo aj poznať na účasti. Organizátori mali pri registrácii účastníkov veru čo robiť, pretože autobusy z Hlohovca postupne privážali nových a nových turistov. Prišli turisti všetkých vekových kategórií od malých detí s rodičmi po klub dôchodcov z Trnavy. Tento rok bol výnimočný čo sa týka počtu účastníkov. Organizátori zaevidovali 305 turistov, čo predstavuje absolútny rekord v počte účastníkov za celé 14-ročné obdobie.
Zaevidovaní turisti ani nečakali na oficiálne odštartovanie pochodu, ale priebežne odchádzali v skupinkách cez dedinu. Na jej konci bolo potrebné prekonať krátky úsek po štátnej komunikácii a turisti následne prišli do lesíka. Trasa viedla po lesných cestičkách, ktoré organizátori vyznačili dočasným turistickým značením. Okolitá príroda vytvárala nádhernú kulisu rozvíjajúcej sa zelene a prvých jarných kvetov, čo pôsobilo ako balzam na telo aj dušu. Malé deti, ktoré sa inokedy pýtajú po chvíľke na ruky, teraz sa veselo naháňali po lese. A to je tá pravá motivácia pre organizátorov tohto podujatia, keď vidia spokojných účastníkov a veselé očká našich detí. Vybraná turistická trasa medzi Tepličkami a Hlohovcom je svojim charakterom a dĺžkou cca 1,5 hod. určená predovšetkým pre rodiny s malými deťmi. V družnej debate sa turisti ani nenazdali a už zostupovali zo Soroša cez borovicový lesík. Zrazu sa im otvoril panoramatický výhľad na Hlohovec a jeho okolie. Čo však bolo potešujúce hlavne pre deti, cieľ podujatia Penzión Viecha Jašter bol už na dohľad. Majiteľ zariadenia Paľko Tutura nás už očakával pred zariadením a ponúkol pútnikom pohár dobrého rúžového vínka odrody zweigeltrebe. Časť zariadenia Penzión Jašter na Starej hore nebol síce ešte oficiálne otvorený, ale zažil dobrú zaťažkávaciu skúšku, keď sem postupne prišlo viac než 300 turistov, ktorí trpezlivo počkali v rade na jašterskú kapustnicu. Poďakovanie patrí preto Paľkovi Tuturovi a tiež personálu jeho zariadenia, že tak dokonale zvládli tento nápor turistov a ponúkli im príjemné osvieženie po turistickej prechádzke.
Hlohovecký cech vinárov v posledných dvoch rokoch výrazne rozšíril svoje aktivity. Okrem klasických vinársko – vinohradníckych akcií začal tiež organizovať turisticko – poznávacie podujatia. V nich sa zameriava na propagáciu prírodných krás, kultúrnych a historických pamiatok hlohoveckého regiónu. Keďže v našom okresnom meste nie je zatiaľ zriadené turisticko-informačné centrum, v mnohých ohľadoch supluje aj činnosti tejto inštitúcie. Cech je od minulého roku aktívnym členom združenia Klaster regionálneho rozvoja Západné Slovensko v rámci ktorého koordinuje svoje aktivity a širokospektrálne podporuje a propaguje regionálny rozvoj v našom okrese. Aj vedenie mesta Hlohovec ocenilo tieto aktivity cechu pri regionálnom rozvoji a poskytlo cechu dotáciu na podporu jeho činnosti vo vybraných oblastiach. Najnovšou aktivitou s celospoločenským dosahom je zámer vybudovať sieť náučných turistických a cykloturistických chodníkov v našom regióne a navzájom ich pospájať. Tieto aktivity rozvíja cech v aktívnej spolupráci s Klubom slovenských turistov. 


Pre tých, ktorí sa zaujímajú o najbližšie akcie cechu uvediem nasledovné :
Fraštacké putovanie za vínom  29.apríla 2017  
Putovanie po vinohradoch Hlohovecko-Šintavskej oblasti 10.júna 2017 


Bližšie informácie je možné získať na : www.cechvinarov.sk

Spracoval : Ing. Jozef Kertész (podpredseda Hlohoveckého cechu vinárov)


 
 

dnes je: 20.4.2019

meniny má: Marcel

webygroup

Úvodná stránka